Kinesisk scroll

Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll
Kinesisk scroll

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

SCROLL, Kina, 1900-tal, tusch och bläck på siden, tre cirkelrunda målningar med motiv av fjärilar , blommor och kalligrafi, inskription och sigill, vardera målning diameter ca 23 cm

Slitage, hål, retuscher

339901

2015-11-05