Meissen terrin med lock
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MEISSEN, terrin med lock, Tyskland 1800-talets slut, polykrom dekor av blomsterbuketter och ströblommmor, förgyllda kantränder, signerad Meissen, höjd med lock 25, diameter 27 cm
2:a sortering, mindre skador på blommorna i relief
339967
2015-11-05