Meissen terrin med lock

Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock
Meissen terrin med lock

Klubbat för:

6 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

MEISSEN, terrin med lock, Tyskland 1800-talets slut, polykrom dekor av blomsterbuketter och ströblommmor, förgyllda kantränder, signerad Meissen, höjd med lock 25, diameter 27 cm

Kuntoraportti

2:a sortering, mindre skador på blommorna i relief

339967

Päivämäärä:

2015-11-05