A Blue and White Jar (OrientalSelected)

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

AN UNDERGLAZED JAR WITH COVER, decorated with ruyi heads and flowers, Kangxi period (1662-1722), höjd ca 25 cm
BOJAN, porslin, Kangxi 1662-1722, underglasyr i blått motiv av ruyihuvuden och lyckotecken, höjd 25 cm

Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.

Cracks, lid with repairs/damages Sprickor, lock med skador/lagningar

340066

2015-12-01