Snuffbottle (OrientalSelected)
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
A PUDDING STONE SNUFFBOTTLE, of oval form, carved decoration to sides, stopper in green stone, probably 20th century, height c. 6 cm
SNUSFLASKA, agat, sk pudding-stone, Kina, sannolikt 1900-tal, skuren dekor vid sidorna, propp i grön sten, höjd ca 6 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Minor nicks to base Obetydliga nagg vid foten
340140
2015-12-01