Golvur 1800-tal

Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVUR, 1800-tal, urtavlan märkt Eric Pehrs Jon Mora, grönmålat fodral med rosa/röda lister och polykrom dekor av blommor, bär dateringen 1823, höjd ca 220 cm, nyckel, pendel och lod finns

Delvis senare bemålning, retuscher, lackad färgbortfall, skador, sprickor, slitage

340143

2015-11-06