Bizen Shi Shi (OrientalSelected)

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

A PAIR OF BIZEN SHI SHI, each seated with their mouths slightly opened, Japan 19th/20th century, height c. 18-19 cm
BIZEN SHI SHI, lergods, Japan, 1800/1900-tal, föreställande sittande tempelhundar, höjd ca 18-19 cm

Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.

Nicks Nagg

340149

2015-12-01