Bizen Shi Shi (OrientalSelected)
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
A PAIR OF BIZEN SHI SHI, each seated with their mouths slightly opened, Japan 19th/20th century, height c. 18-19 cm
BIZEN SHI SHI, lergods, Japan, 1800/1900-tal, föreställande sittande tempelhundar, höjd ca 18-19 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Nicks Nagg
340149
2015-12-01