Tekanna Powder blue

Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue
Tekanna Powder blue

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal, powder blue med förgylld dekor, motiv av landskap och kalligrafi, bär Qianlongs märke, höjd ca 15 cm

340202

2015-11-07