Såsskål på fat

Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat
Såsskål på fat

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

SÅSSKÅL på FAT, silver, rokokostil, fat och såsskål med dekor av vridna knäckar, konturerade kanter, delbar med muttrar, spår av invändig förgyllning, svenska importstämplar samt stämplad Larsson, Helsingborg 1910, höjd ca 11,5, längd ca 25 cm, vikt ca 505 g

340431

2015-11-07