Nils Kölare Palladio 6 serigrafier
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS KÖLARE (1930-2007),"Palladio- Svit" - 6 serigrafier, signerade N Kölare, 1976, numrerade 47/61, 29,5x21 cm vardera, bladens titlar:
Pergamon, Tanagra, Tegea, Keratea, Vaphio, Kameiros,
Serigrafierna är tryckta av Ingemar Landberg
Kassett med slitage
340530
2015-11-08