Dekorationsägg i porslin
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄGG, 2 st, tvådelade, DEKORÄGG med hänganordning, porslin, 18/1900-tal, med dekor av kurtiserande rokokopar samt flicka med hund, höjd ca 8, 7,5x10 cm
Slitage på dekoren, samt spår av tejprester och lack
340575
2015-11-08