Matgrupp gustaviansk stil

Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, delvis bronserad, stoppade sitsar med randig klädsel, bestående av matbord, 4 stolar, buffé, hörnskåp, bordets mått höjd ca 73, 150x95, bufféns mått höjd 79, 170x48, hörnskåpets mått höjd 182, 87x51, stolarnas sitthöjd 44, 2 iläggsskivor vardera bredd 30 cm

Smärre ytskador, klädsel med smärre fläckar

340577

2015-11-08