Kinesiska skålar

Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar
Kinesiska skålar

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 3+4 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor i emaljfärger med motiv av hjortar, lingzhi och fladdermöss i järnoxidrött, höjd ca 4,5-6 diameter ca 10,5-12,5 cm

Enstaka sprickor, nagg

340770

2015-11-09