Kinesiska skålar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 3+4 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor i emaljfärger med motiv av hjortar, lingzhi och fladdermöss i järnoxidrött, höjd ca 4,5-6 diameter ca 10,5-12,5 cm
Enstaka sprickor, nagg
340770
2015-11-09