Stolar omkring 1800

Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MELCHIOR LUNDBERG, stolar, 4 st vitbemålade, nollgaller, signerade MLB (stolmakare i Stockholm 1774-1812), sitthöjd ca 45 cm

Slitage, renoverad, förstärkningar, 1 med skadad rygg

340773

2015-11-09