Grogglas karaff Hald

Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald
Grogglas karaff Hald

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

EDVARD HALD, grogglas, 12 st, karaff, Orrefors, graverad dekor av spelkortsmotiv, 1900-talets karaffens höjd ca 24 cm

Zustandsbeschreibung

Ett glas med nagg, ett glas nedslipat

340788

2015-11-09