Klubbat för:
1 800 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
EDVARD HALD, grogglas, 12 st, karaff, Orrefors, graverad dekor av spelkortsmotiv, 1900-talets karaffens höjd ca 24 cm
Zustandsbeschreibung
Ett glas med nagg, ett glas nedslipat
340788
2015-11-09
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner