Dosor emalj
2015-11-09
340802
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DOSOR, 5 st, emaljarbeten, 1800/1900-tal, motiv av blommor samt stjärnor, djupblå bakgrund, största dosan ca 7,5 cm
Nagg, slitage, enstaka skador