Dosor emalj och fajans

Dosor emalj och fajans
Dosor emalj och fajans
Dosor emalj och fajans
Dosor emalj och fajans
Dosor emalj och fajans
Dosor emalj och fajans

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DOSOR, 5 st, 1700/1800-tal, varav 4 st emaljarbeten samt 1 fajans, bl a en dosa med bataljscen, längd ca 4-11 cm

Skador

340887

2015-11-10