Edward Hald vas
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDWARD HALD, vas, glas, 1931, graverad dekor med motiv av kälkåkare, fot i svart glasmassa, signerad Of H 1154.31??, otydlig gravörsignatur, höjd ca 25 cm
Bruksslitage, smärre beläggning på vasens insida
340979
2015-11-10