Orientmatta

Orientmatta
Orientmatta
Orientmatta
Orientmatta

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ORIENTMATTA, semiantik, Anatolien, sannolikt Kayseri, paradis-mönster, silke på silkesvarp, botten med täckande broderi i metallindad tråd, ca 206x139 cm

Kraftigt slitage, fläck, trampveck, lagningar

340981

2015-11-21