Tuppflaska

Tuppflaska
Tuppflaska
Tuppflaska
Tuppflaska

Klubbat för:

2 200 SEK

1 500 SEK

KAJ FRANCK (1911-1989): s.k. "Tuppflaska", Notsjö, propp i form av tupp, karaff blålila glasmassa, signerad K Franck Nuutajärvi Notsjö -61, höjd ca 32 cm

Slitage

341003

2015-11-10