Fingerborg guld
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FINGERBORG, 18 k guld, Jacob Engelberth Torsk, (Stockholm 1836-), 1876, graverad dekor, vikt ca 2,7 g
FINGERBORGAR, 6 st, silver och pärlemor samt emalj, DOSA, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal, i form av nyckelpiga, längd ca 3,5 cm
Slitage, skador
341249
2015-12-02