Edward Hald Orrefors
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD HALD, 25 dlr, "Stjärnhimmelsmönstret", Orrefors, graverad dekor, signerade, bestående av: 13 glas, 12 assietter, glasens höjd ca 8, assietternas diameter 15 cm
En assiette med nagg, en assiette m spricka, ett glas med nagg, ngn ej noterad obetydlig skada kan förekomma
341363
2015-11-11