Edward Hald Orrefors

Edward Hald Orrefors
Edward Hald Orrefors
Edward Hald Orrefors
Edward Hald Orrefors

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EDWARD HALD, 25 dlr, "Stjärnhimmelsmönstret", Orrefors, graverad dekor, signerade, bestående av: 13 glas, 12 assietter, glasens höjd ca 8, assietternas diameter 15 cm

En assiette med nagg, en assiette m spricka, ett glas med nagg, ngn ej noterad obetydlig skada kan förekomma

341363

2015-11-11