Tallrikar Qianlong

Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerad oktagon form, dekor i famille rose, motiv av hjortar i trädgård med kalebass, diameter ca 23 cm

Sprickor, slitage, nagg

341664

2015-11-12