Enamelled Figure (OrientalSelected)
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AN ENAMELLED STANDING FIGURE, man holding a small child, wearing a robe decorated with cranes and flowers, 20th century, height c. 45 cm
FIGURIN, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger, föreställande stående man med barn i famnen, klädd i rikt dekorerad rock motiv av tranor och blommor, höjd ca 45 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Wear Slitage
341780
2015-12-01