Matservis Hagtorn Gustafsberg
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAFSBERG, matservis, 66 dlr, "Hagtorn", flintgods, tillverkad mellan I produktion: 1899-1939, bestående av: 18 djupa tallrikar, 14 assietter, 14 små assietter, 7+2 mattallrikar, 1 par såsskålar, 4 serveringsfat i olika modell, 2+2 serveringsskålar, kanna, skadade delar medföljer
Slitage, krackelyr, enstaka nagg
341783
2015-11-13