Matservis Hagtorn Gustafsberg

Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg
Matservis Hagtorn Gustafsberg

Klubbat för:

550 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

GUSTAFSBERG, matservis, 66 dlr, "Hagtorn", flintgods, tillverkad mellan I produktion: 1899-1939, bestående av: 18 djupa tallrikar, 14 assietter, 14 små assietter, 7+2 mattallrikar, 1 par såsskålar, 4 serveringsfat i olika modell, 2+2 serveringsskålar, kanna, skadade delar medföljer

Kuntoraportti

Slitage, krackelyr, enstaka nagg

341783

Päivämäärä:

2015-11-13