Enamelled dish (OrientalSelected)

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AN ENAMELLED DISH, decorated in iron red and gilt with peonies and chrysantemum in vase, Qianlong (1736-95), diameter c. 38 cm
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i emaljfärger, järnoxifrött och förgyllning, motiv av pioner och krysantemum i vas, diameter ca 38 cm

Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.

Crack, wear to decor Spricka, dekorslitage

341788

2015-12-01