Enamelled dish (OrientalSelected)
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AN ENAMELLED DISH, decorated in iron red and gilt with peonies and chrysantemum in vase, Qianlong (1736-95), diameter c. 38 cm
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i emaljfärger, järnoxifrött och förgyllning, motiv av pioner och krysantemum i vas, diameter ca 38 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Crack, wear to decor Spricka, dekorslitage
341788
2015-12-01