Ljuskrona med droppformade prismor

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-tal, stomme i mässing klädd med pärlor, behängd med droppformade prismor, 6 ljuspipor, höjd ca 73, diameter 48 cm, troligen inköpt på Svenskt Tenn

Slitage, enstaka prismor kan saknas

341795

2015-11-13