Ljuskrona med droppformade prismor
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-tal, stomme i mässing klädd med pärlor, behängd med droppformade prismor, 6 ljuspipor, höjd ca 73, diameter 48 cm, troligen inköpt på Svenskt Tenn
Slitage, enstaka prismor kan saknas
341795
2015-11-13