Urna m lock 1800-tal
2015-11-21
341804
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
URNA MED LOCK, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av lyckobringande föremål, bär Kangxis märke, höjd ca 27 cm
Sprickor, lagningar, skador