Skålfat 1700-tal

Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal
Skålfat 1700-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, 2+1 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i relief samt underglasyrblått med motiv av blommor, diameter ca 21 resp 22 cm

Sprickor, nagg

341807

2015-11-21