Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Änkedrottning Sophia", 1909, signerad Zorn, etsning, ca 24,5 x17 cm
LITTERATUR: Hjert o Hjert 144, ZG 223

Smärre gulnad, konservering utförn av Helen Skinner 1997

341815

2015-11-13