Skål allmoge

Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge

Klubbat för:

2 400 SEK

1 500 SEK

SKÅL, allmoge, trä, 1700-/1800-tal, o val form, märkt på undersidan KOD 1795, längd ca 38 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Åldersrelaterat slitage, sprickor, gammal lagning

341922

2015-11-18