Ljuskrona barockstil
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets början, för 8 ljus, insidan med 8 elektriska ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor i delvis rökfärgat glas, prismor i form av stjärnor och blommor, avslutad i fasetterat klot, höjd ca 122 cm
Enstaka nagg
341928
2015-11-13