Senapskanna tenn

Senapskanna tenn
Senapskanna tenn
Senapskanna tenn
Senapskanna tenn
Senapskanna tenn
Senapskanna tenn
Senapskanna tenn
Senapskanna tenn

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUDMUND ÖSTLING, senapskanna, tenn, fyrstämplat Gudmund Östling (mästare i Vimmerby 1762-1790), Vimmerby 1775, höjd 12 cm

Skev och med bucklor

342021

2015-11-17