Segelbåt Christian Fredrik Swensson
Closed
2015-11-14
342122
| Sold for | 6 400 SEK |
| Estimate | 5 000 SEK |
CHRISTIAN FREDRIK SWENSSON (1834-1909): Segelbåt på lugnvatten, signerad C. F. Swensson, olja på duk, ca 44 x 88 cm
Kraftig krackelerad, skador, påbörjad konservering