Kista med bemålning

Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning
Kista med bemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA med smidesbeslag, välvt lock, rikt bemålad med polykrom dekor av blommor och hjärtan, daterad 1820, höjd 69, 133x61 cm

Slitage, senare invändig läddika

342222

2015-11-15