Skåp daterat 1788

Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788
Skåp daterat 1788

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅP, sannolikt Jämtland, daterad 1788, speglar med blommor, blåmålat med röda lisor, invändigt med hyllplan, originallås, höjd 163, 113x46 cm

Skador, retuscher, delvis senare bemålning

342230

2015-11-15