Vas sekelskifte 1900
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, sekelskifte 1900, jugend, överfång, syrapolerad yta, dekor av blomster, i botten signerad Muller Croismoliz, höjd ca 15 cm
Invändig beläggning, botten med slitage, glasmassa med tillverkningsdefekter
342282
2015-11-17