Vas sekelskifte 1900

Vas sekelskifte 1900
Vas sekelskifte 1900
Vas sekelskifte 1900
Vas sekelskifte 1900
Vas sekelskifte 1900
Vas sekelskifte 1900

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

VAS, sekelskifte 1900, jugend, överfång, syrapolerad yta, dekor av blomster, i botten signerad Muller Croismoliz, höjd ca 15 cm

Zustandsbeschreibung

Invändig beläggning, botten med slitage, glasmassa med tillverkningsdefekter

342282

2015-11-17