Fickur 14 k guld
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FICKUR, 14 k guld, repeterur med kvartsrepetition, omkring 1900, savonett, innerboett i 14 k guld, boettnummer 2716, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, sekundvisare, breguetspriral, ankargång, total diameter 54 mm, vikt ca 120,5 g, i tidstypiskt etui dock ej i original
Fungerar ej vid uppdragning, bucklor, graverat monogram, kanter med stötskador
342352
2015-11-15