Skåp med riklig intarsia
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKÅP, 2 delat, troligen gesällarbete, fanerad i bla teak och jakaranda, riklig intarsia i form av figurscener, inredning med lådor i rotfaner samt svärtat trä, överdel med dold låda, dörrarnas insida med monogram och samt HK 1932, datering "AEF" BMhöjd 184, 108 x 45 cm, 2 nycklar finns
Bruksslitage
342545
2015-11-16