Skåp med riklig intarsia

Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia
Skåp med riklig intarsia

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKÅP, 2 delat, troligen gesällarbete, fanerad i bla teak och jakaranda, riklig intarsia i form av figurscener, inredning med lådor i rotfaner samt svärtat trä, överdel med dold låda, dörrarnas insida med monogram och samt HK 1932, datering "AEF" BMhöjd 184, 108 x 45 cm, 2 nycklar finns

Bruksslitage

342545

2015-11-16