Grötskål

Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål

Klubbat för:

1 100 SEK

1 000 SEK

GRÖTSKÅL, MJÖLKKANNOR, 2 st., olika storlekar , flintgods, 1900-talets första hälft, kannorna märkta Göteborg, med dekor av tomtar

Krackeleringar, lagning på skålen

342821

2015-11-17