Brickbord 1700-tal rokoko

Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko
Brickbord 1700-tal rokoko

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRICKBORD, 1700-tal, rokoko, vitmålad höjd 67, 83 x 56 cm
Proveniens: Christian Hebbe d.y. (1727-1795) med fru Maria, Mimica Palm

Senare bemålad, fajansbricka saknas

342924

2015-11-17