Spegel Birgit Norén

Spegel Birgit Norén
Spegel Birgit Norén
Spegel Birgit Norén
Spegel Birgit Norén
Spegel Birgit Norén
Spegel Birgit Norén

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOSEPH SCHÜRER d.y. (spegelfabrikör i Stockholm 1769-1785), spegel, stockholmsarbete i gustaviansk, signerad IS under krona samt Stockholms hallstämpel med otydligt årtal, förgylld, kvicksilverfolierade glas, 69 x 33 cm

Slitage, spår av orginal förgyllning,

342934

2015-11-17