Spegel Birgit Norén
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEPH SCHÜRER d.y. (spegelfabrikör i Stockholm 1769-1785), spegel, stockholmsarbete i gustaviansk, signerad IS under krona samt Stockholms hallstämpel med otydligt årtal, förgylld, kvicksilverfolierade glas, 69 x 33 cm
Slitage, spår av orginal förgyllning,
342934
2015-11-17