Skisser Erik Chambert

Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert
Skisser Erik Chambert

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

ERIK CHAMBERT (1902-88) (6), egenhändiga skisser till möbler i tusch och akvarell på papper i A4, daterade enligt medföljande frankerat kuvert 1936 (Erik Chambert var möbelformgivare och konstnär, delägare i och konstnärlig ledare för AB Chamberts möbelfabrik i Norrköping).

343078

2015-11-19