Skisser Erik Chambert
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
ERIK CHAMBERT (1902-88) (6), egenhändiga skisser till möbler i tusch och akvarell på papper i A4, daterade enligt medföljande frankerat kuvert 1936 (Erik Chambert var möbelformgivare och konstnär, delägare i och konstnärlig ledare för AB Chamberts möbelfabrik i Norrköping).
343078
2015-11-19