Vas och skålar i lergods

Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods
Vas och skålar i lergods

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VAS, SKÅLAR med lock, Italien, glaserat lergods, skålarna i form av druvklasar, enligt uppgift inköpta på Svenskt Tenn under 1970-talet, vasens höjd 24 cm

Glasyrnagg

343214

2015-11-19