Skål empire

Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire
Skål empire

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅL, empire, sannolikt Baltikum/Ryssland, 1800-talets första hälft, brännförgylld och mörkpatinerad stomme i brons/mässing, tripod av ormar med svanhuvuden, uppsvängda hänklar, skål i blått glas, höjd 15 cm

Skålen ej ursprungligen tillhörande

343281

2015-11-18