Skål empire
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÅL, empire, sannolikt Baltikum/Ryssland, 1800-talets första hälft, brännförgylld och mörkpatinerad stomme i brons/mässing, tripod av ormar med svanhuvuden, uppsvängda hänklar, skål i blått glas, höjd 15 cm
Skålen ej ursprungligen tillhörande
343281
2015-11-18