Mynt & minnesmedaljer

Mynt & minnesmedaljer
Mynt & minnesmedaljer
Mynt & minnesmedaljer
Mynt & minnesmedaljer

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MEDALJER, 5 st, C-G Wrangel 1676, Lovisa 1767, C.Fr. Piper, Eric Ruuth 1805, Carl XIV Johan, silver, MYNT, 2 st, klipping, Sachsen 1699, Hieronymus Napoleon 1809, silver, MEDALJ, C-G Wrangel 1676, försilvrad koppar, medföljer 4 galvaniska kopior efter 1600-tals förlagor samt en medaljong i gulmetall
PROVENIENS: Ätten Wrangel, Ellinge slott, Skåne

Putsade, slitage

343282

2015-11-19