Sengustaviansk spegel

Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, dekor delvis i bly och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, delat glas, det övre silverfolierat, undre kviscksilverfolierat, höjd ca 124x66 cm

Ett glas senare, bornseringar, retuscher, diverse dekorskador, över och understycke saknas

343293

2015-11-19